رفع موانع تولید در اولویت قرار دارد

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: توهین به مسئولان نظام، نه از روی خیرخواهی بلکه همراهی با دشمنان است.
ایرنا- محمدرضا پورمحمدی، در مراسم افتتاح مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های تولید و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: باید به کسانی که در این شرایط سخت برای اداره کشور تلاش می‌کنند، کمک کرد.
وی با ابراز خرسندی از وجود همدلی و صمیمیت بین بخش‌های دولتی و خصوصی استان، اظهار داشت: نتیجه این همدلی در عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نمود عینی یافته است.
استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از اهتمام مسئولان برای راه ‌اندازی مرکز فوریت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری، گفت: این اقدام در سالی که به نام جهش تولید مزین شده اقدام بسیار ارزشمندی است.
پورمحمدی، ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی، پیام چنین اقداماتی به جامعه این است که رفع موانع تولید و حل مشکلات اقتصادی در اولویت مسئولان کشور قرار دارد.
وی یادآوری کرد: طبیعی است که جنگ اقتصادی هم مانند جنگ نظامی، تبعاتی داشته باشد و مهم این است که انتظارات و توقعات متناسب با شرایط جنگی باشد.
استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه همه باید باور کنیم که در یک جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: همان‌طور که در هشت سال دفاع مقدس همه ملت با تمام وجود به میدان آمدند امروز نیز همه باید در کنار هم باشیم و برای حل مشکلات تلاش کنیم.
پورمحمدی، افزود: همه باید برای تامین امنیت سرمایه‌گذاران تلاش کنند و وظیفه مسئولان نظام و دولت، تسهیل کار صنعتگران و تولیدکنندگان در چارچوب قانون است و باید از تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند در این جهت استفاده کنند و اجازه ندهند چرخه اقتصاد کشور کند شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی هم در این مراسم هدف از راه‌اندازی مرکز فوریت‌های تولید و سرمایه‌گذاری را کاهش بروکراسی اداری، تسهیل ارتباط میان تولیدکنندگان و دستگاه‌های اجرایی و تسریع در تصمیم‌گیری‌های این بخش عنوان کرد و گفت: در این مرکز، نیازمندی‌ها و مشکلات بخش صنعت و تولید شناسایی شده و به دستگاه‌ها منعکس می‌شود.
حبیب امین‌زاده، افزود: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مستقر در این مرکز از طریق شماره تماس ۳۵۲۱۱۱۱۱ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت پیام‌های تولیدکنندگان، صنعتگران و سرمایه‌گذاران هستند.
وی با اشاره به عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: تاکنون ۳۰۰ پرونده واحدهای صنعتی و تولیدی در این کارگروه بررسی شده و این کارگروه از نظر انباشت پرونده نیز کمترین پرونده را در سطح کشور دارد.
امین‌زاده، با بیان اینکه نمایشگاه نیازمندی‌های صنایع استان راه اندازی شده است، ادامه داد: در این نمایشگاه، قطعات مورد نیاز تولیدکنندگان و صنعتگران استان به نمایش گذاشته شده و مخترعان و مبتکران می‌توانند برای تولید این قطعات که از خارج تامین می‌شود، با صنعتگران همکاری کنند.
مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های تولید و سرمایه‌گذاری استان به منظور بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری راه اندازی شده است.
در این مرکز، نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با بخش تولید و صنعت مستقر شده‌اند و صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند به صورت غیرحضوری، مشکلات خود را برای پیگیری از سوی دستگاه‌های اجرایی مطرح کنند.

همچنین ببینید

منافع لغو تحریم‌ها ملموس باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دل بستن به رفع صوری یا ناقص تحریم‌ها، مانع …