برق منازل آذربایجان‌شرقی قطع نمی‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به قطعی‌های اخیر برق در استان، گفت: قطعی برق در مصارف خانگی نخواهیم داشت و در صورت نیاز قطعی‌ها با هماهنگی‌های لازم در بخش صنایع انجام می‌شود.
مهر- محمدرضا پورمحمدی در جلسه مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی در خصوص خاموشی‌ها از مردم استان به دلیل مشکلاتی که به علت قطعی برق در زندگی روزمره و واحدهای تولیدی ایجاد شد، عذرخواهی کرد.
وی با بیان اینکه ما نگران این هستیم که نیروگاه تبریز به دلیل قدیمی بودن از مدار خارج شود، گفت: این نیروگاه باید بازتوانی شود و تکنولوژی آن تغییر یابد که کار کوتاه مدتی نیست.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در هرجای کشور مشکلی پیش آید ملت ایران همیشه همدل و همراه هستند تا آن مشکل رفع شود همانطور که در هشت سال دفاع مقدس جنگ در مرزهای غرب و جنوب کشور اتفاق افتاده بود ولی ملت ایران از شمال و شرق در جنگ حضور داشتند و هزاران شهید فدای کشور کردند.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی که به صرفه جویی مصرف برق نیاز است با تعاملی که در سطح کشور وجود دارد امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکل رفع شود.
پورمحمدی تاکید کرد: ضروری است برق مصارف خانگی و مسکونی به هیچ وجه قطع نشود و برق مصارف صنعتی و تولید کنندگان نیز با تشکیل کمیته‌ای به ریاست معاونت اقتصادی استانداری و با حضور مدیران برق، صمت، شهرک‌های صنعتی استان و همچنین نمایندگان صنایع در صورت نیاز نسبت به قطعی برق با زمان بندی و اطلاع قبلی اقدام شود.
وی با بیان اینکه برق چاه‌هایی که آب شرب تبریز را تأمین می‌کنند نباید قطع شود، گفت: برق شرکت‌های استراتژیکی که دارای ضریب ایمنی هستند نیز به هیچ وجه قطع نشود.
استاندار آذربایجان‌شرقی از شهروندان در خواست کرد: در مصرف برق و گاز همکاری کرده و صرفه جویی کنند تا زمستان را نیز همچون تابستان بتوانیم با مدیریت و همراهی سپری کنیم.
وی ادامه داد: مذاکراتی نیز با وزیر نیرو انجام خواهم داد تا خاموشی‌ها در استان ما به حداقل برسد.

همچنین ببینید

منافع لغو تحریم‌ها ملموس باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دل بستن به رفع صوری یا ناقص تحریم‌ها، مانع …